Přeskočit na obsah

Mandava / Mandau Jazz Hainewalde (DE)

Hillersche Villa, Zittau Klienebergerpl. 1, Zittau, Görlitz

Mandava Jazz ist ein traditionelles Festival, das an beiden Seiten des Grenzes und auf beiden Seiten des Flusses Mandava stattfindet, der im Herzen des Schluckenauer Zipfel entspringt und seine Reise mit der Lausitzer Nis vor den Toren von Žitava beendet. Zum Beispiel geht der weltberühmte Trompeter Lazo Deczi dieses Jahr zum Mandava Jazz Festival. Gemeinsam… Číst dále »Mandava / Mandau Jazz Hainewalde (DE)

Řemeslné odpoledne v lužické Bischofswerdě / Bastelnachmittag im Lausitzer Bischofswerda (DE)

Bischofswerda

Společně navštívíme řemeslný spolek zabývající se obnovou a rozvojem tradičních hornolužických řermesel ve městě Bischofswerda. Seznámíme se s novými sousedy, popijeme kávu a naučíme se nějaké základy jejich řemeslnné činnosti. I na prohlídku okolí vyzbyde čas. Program: 13:00 - odjezd 14:00 - přivítání se se sousedy v Bischofswerdě, káva 14:30-16:00 - řemeslný workshop 16:00-17:00 -… Číst dále »Řemeslné odpoledne v lužické Bischofswerdě / Bastelnachmittag im Lausitzer Bischofswerda (DE)

Svatomartinské Rohlíčky / St. Martins Brötchen (Varnsdorf, ČR)

Varnsdorf Varnsdorf

Vánočku či Velikonočního beránka známe všichni. Co se ale peklo na podzim? Reálně obnovíme část tradic. Dozvíme se, jak se pekly svatomartinské rohlíčky a zároveň si to sami vyzkoušíme pod vedením zkušené lektorky. Chybět nebude ani tradiční posvěcení těsta farářem. Wir alle kennen Weihnachts- oder Osterlamm. Aber was zum Teufel im Herbst? Wir werden wirklich… Číst dále »Svatomartinské Rohlíčky / St. Martins Brötchen (Varnsdorf, ČR)

Den Sv. Martina / Sankt Martinstag (Varnsdorf, ČR)

Starokatolická farnost, Varnsdorf Starokatolická farnost,, Varnsdorf, Ústecký

Den, kdy Sv. Martin přijíždí na bílém koni je svátkem, jehož význam v druhé polovině 20. století výrazně poklesl. Chceme přispět k obnově tradic, kdy nejenže restaurace podávají pečenou husu s čerstvým vínem, ale sousedé se scházejí třeba i na bohoslužbách, pečí rohlíčky, loučí se se sezónou hojnosti a pomalu se připravují na dlouhé noci… Číst dále »Den Sv. Martina / Sankt Martinstag (Varnsdorf, ČR)

Workshop Aplikace Seniore (Dolní Podluží, ČR)

Varnsdorf Varnsdorf

Webová Aplikace Seniore slouží k propojení sousedů všech generací na kterékoliv straně hranice. Díky ní se dozvíme, co se kde koná a můžeme se přihlásit jako dobrovolníci. Na tomto workshopu vývojářský tým projektu Sousedé-Nachbarn aplikaci představí a naučí s ní zacházet potenciální uživatele. Program: 9:00 - setkání, káva, neformální networking 9:30 - přednáška o projektu… Číst dále »Workshop Aplikace Seniore (Dolní Podluží, ČR)

Senior DISCO (Varnsdorf, ČR)

Pohádka Varnsdorf Průjezdní 737, Varnsdorf 1, Ústecký

Na diskotéce v Klubu Pohádka zavzpomínáme na písně, ale i módu z mládí. Program bude upřesněn. In der Disco im Klub Pohádka erinnern wir uns an Lieder, aber auch an Mode aus unserer Jugend. Das Programm wird festgelegt.

Abschlusskonferenz / Závěrečná konference (Seifenesdorf, DE)

Seihfenersdorf Seihfenersdorf

Die Abschlusskonferenz des Projekts „Die Welt, in der sich Nachbarn helfen“ (für die Programmperiode 2021-2022) findet in der Grenzstadt Seihfenersdorf statt, nur wenige Schritte von Varnsdorf entfernt. Diese Konferenz dient als Zusammenfassung der aktuellen Aktivitäten und Perspektiven für die zukünftige Zusammenarbeit. Eingeladen sind unsere Partner und Mitarbeiter, die während des gesamten Programmzeitraums an unseren Aktivitäten… Číst dále »Abschlusskonferenz / Závěrečná konference (Seifenesdorf, DE)