Přeskočit na obsah

Parkmaraton Krásná Lípa

Krásná lípa Krásná lípa, Česká republika

Parkmaraton Krásná lípa je krásnou běžeckou událostí na hranici Národního parku České Švýcarsko. Je mimo jiné známý účastí běžců z kategorie "veteráni". My přinášíme možnost sousedům z okolí - nehledě na jejich národnost či stáří - se této akce zůčastnit jako členové organizačního týmu. Například senioři mohou pomáhat na občerstvovacích stanicích, nebo mohou připravit pochutiny… Číst dále »Parkmaraton Krásná Lípa

Svatomartinské Rohlíčky / St. Martins Brötchen

Varnsdorf Varnsdorf, Česká republika

Vánočku či Velikonočního beránka známe všichni. Co se ale peklo na podzim? Reálně obnovíme část tradic. Dozvíme se, jak se pekly svatomartinské rohlíčky a zároveň si to sami vyzkoušíme pod vedením zkušené lektorky. Chybět nebude ani tradiční posvěcení těsta farářem. Wir alle kennen Weihnachts- oder Osterlamm. Aber was zum Teufel im Herbst? Wir werden wirklich… Číst dále »Svatomartinské Rohlíčky / St. Martins Brötchen

Walpurgisfeuer / Pálení čarodějnic (Ebersbach, DE)

Senirenwohnpark "Spreequelle" Ebersbach Ebersbach, Německo

Společně se sousedy zajistíme pro veřejnost pořádání události "pálení čarodějnic" v domově pro seniory v sousedním Neugersdorfu. Gemeinsam mit unseren Nachbarn werden wir in einem Pflegeheim im benachbarten Neugersdorf eine „Hexenverbrennung“ für die Öffentlichkeit veranstalten.

Flohmarkt für Familien / Rodinný bleší trh (Zittau, DE)

Hillersche Villa, Zittau Klienebergerpl. 1, Zittau, Görlitz, Německo

Der Familienflohmarkt ist eine Gelegenheit für Kinder, Eltern und Großeltern, sich zu treffen. Sie können verschiedene Spielsachen, Dekorationen, Kleidung oder andere Dinge für Kinder gegen einen symbolischen Preis miteinander tauschen oder verkaufen. Unsere Senioren werden auf dem Flohmarkt eine aktive Rolle spielen. Sie bereiten einerseits Leckereien für die Kinder zu, helfen aber auch bei der… Číst dále »Flohmarkt für Familien / Rodinný bleší trh (Zittau, DE)

Anne Frank Ausstellung / Výstava o Anne Frank, Zittau (DE)

Hillersche Villa, Zittau Klienebergerpl. 1, Zittau, Görlitz, Německo

V kostele Sv. Jana z Žitavě se bude konat výstava Anny Frankové, dívky, která prchala s rodiči před nacismem a v úkrytu v Amsterdamu si psala dnes proslulý deník. Výstavou budou provázet netradiční průvodci - studenti či senioři. I my se této netradiční přednášky zúčastníme. Senioři dostávají prostor být buď průvodci, nebo prováděnými. Zvolit si… Číst dále »Anne Frank Ausstellung / Výstava o Anne Frank, Zittau (DE)

Parkmaraton Krásná Lípa (ČR)

Krásná lípa Krásná lípa, Česká republika

Parkmaraton Krásná lípa je krásnou běžeckou událostí na hranici Národního parku České Švýcarsko. Je mimo jiné známý účastí běžců z kategorie "veteráni". My přinášíme možnost sousedům z okolí - nehledě na jejich národnost či stáří - se této akce zůčastnit jako členové organizačního týmu. Například senioři mohou pomáhat na občerstvovacích stanicích, nebo mohou připravit pochutiny… Číst dále »Parkmaraton Krásná Lípa (ČR)

Tour de Zeleňák (Rumburk, ČR)

Rumburk Lužické náměstí, Rumburk, Ústecký, Česká republika

Tour de Zeleňák je silniční cyklistický závod pro širokou veřejnost, který se koná vždy první sobotu v září. Závod je historicky svázaný s restaurací Zelený strom, kde po dlouhá léta bylo také zázemí závodu. Trasa jednoho okruhu měří 54 km a vede celým Šluknovským výběžkem. Senioři budou pomáhat jako dobrovolníci při organizaci dětských závodů. Budou navigovat… Číst dále »Tour de Zeleňák (Rumburk, ČR)

Řemeslné odpoledne v lužické Bischofswerdě / Bastelnachmittag im Lausitzer Bischofswerda (DE)

Bischofswerda

Společně navštívíme řemeslný spolek zabývající se obnovou a rozvojem tradičních hornolužických řermesel ve městě Bischofswerda. Seznámíme se s novými sousedy, popijeme kávu a naučíme se nějaké základy jejich řemeslnné činnosti. I na prohlídku okolí vyzbyde čas. Program: 13:00 - odjezd 14:00 - přivítání se se sousedy v Bischofswerdě, káva 14:30-16:00 - řemeslný workshop 16:00-17:00 -… Číst dále »Řemeslné odpoledne v lužické Bischofswerdě / Bastelnachmittag im Lausitzer Bischofswerda (DE)

Svatomartinské Rohlíčky / St. Martins Brötchen (Varnsdorf, ČR)

Varnsdorf Varnsdorf, Česká republika

Vánočku či Velikonočního beránka známe všichni. Co se ale peklo na podzim? Reálně obnovíme část tradic. Dozvíme se, jak se pekly svatomartinské rohlíčky a zároveň si to sami vyzkoušíme pod vedením zkušené lektorky. Chybět nebude ani tradiční posvěcení těsta farářem. Wir alle kennen Weihnachts- oder Osterlamm. Aber was zum Teufel im Herbst? Wir werden wirklich… Číst dále »Svatomartinské Rohlíčky / St. Martins Brötchen (Varnsdorf, ČR)